- Írta: sashalmiviki
- 2016.05.10.
- üzleti kommunikáció
- szövegírás tippek
Egymondatos szövegírás tippek
Hát persze, hogy persze: legyen izgalmas, jól megírt, ütős és olvasmányos. De mi az, amitől tényleg ilyen is lesz a szövegírás eredménye?
Szövegírás tippek a gyakorlatban
- Kérd, hogy képzeljék el!
Joseph Heller regénycímnek választotta ezt a két szóból álló, rendkívül hatásos mondatot: „képzeljétek el”. A felszólítás hatására a képzelet beindul.
Az ábrándozásra, képzelődésre hívás sokkal hatásosabb a marketing szövegírásban is, mint az egyszerű leírás, mert megmozgatja az olvasód fantáziáját, így a teljes figyelmét megszerzed – és ez a legnagyobb érték.
-
Ígérj bepillantást a színfalak mögé!
Az emberek imádnak titkokat meglesni, és illetéktelenül bekíváncsiskodni a felszín mögé. Ezért működnek még mindig olyan jól a szövegírásban azok a címsorok, amelyek „a profi fodrászok/autószerelők 7 titka” típusú, „szigorúan bizalmas”, szakmai és csakis beavatottaknak szánt információkat ígérnek.
-
Kelts egy kis irigységet!
Írd le, hogy mások már vettek abból, amit eladsz, és máris az előnyeit élvezik. Valahol valakik most elégedetten mosolyognak egymásra ezen az exkluzív elitcsoporton belül, amelyhez a Te olvasód is csatlakozhat a vásárlás által.
-
Készíts kérdőívet!
A legtöbben szeretik, ha kikérik a véleményüket, mert ettől fontosnak, elismertnek érezhetik magukat. Gondolj csak arra, hogy a telefonos szavazásokon mennyien vesznek részt. Vagy hogy a magazinokban mennyire népszerűek a személyiségtesztek.
A szövegírás gyakorlatában például az olvasóid A, B vagy C válaszainak száma szerint javasolhatsz nekik vásárolandó terméket.
-
Tedd személyessé!
A legszebb szó bármilyen nyelv beszélői számára a saját nevük. „Kedves/tisztelt ügyfél” helyett használj keresztnevet már a hírleveled tárgysorában, és meglátod, hogy megugrik a megnyitások aránya!
Ha még több adatod van a célcsoportodról, igazítsd ezekre a szövegírást, de persze csak addig a pontig, hogy az olvasóid azért ne érezzék magukat egy kukkoló martalékának!
-
Ne feledd: „isteneink csak a páratlan számoknak örülnek!”
A fenti mondatot Vergilius írta több mint kétezer évvel ezelőtt, de máig érvényes. Más szóval a túlzott szimmetria inkább zavaró, míg az enyhén aszimmetrikus dolgok, páratlan számok jobban bevonják a képzeletünket a szövegírás esetében is. Furcsa, de működik!
Felsorolásaidban legyen valamiből 3, 7 (titok, tipp stb.). A gyermekkorunkból ismerős népmesei számok mindig jól működnek.
-
Oszd le az árat!
Minden olyan értékesítő, aki egy kicsit is ad magára, kezelni tudja az árral kapcsolatos kifogásokat. Egy jól bevált módszer, ha az ár magas: oszd el 365-tel! És máris leírhatod, hogy olvasód a vásárlás előnyeit élvezheti „kevesebbért, mint amennyit egy nap …-ra költ”.
Kiszámolhatod azt is, hogy a viszonylag magas árért, ami ez esetben már „befektetés” lesz, mennyit takarít meg hosszabb távon, egy-két év alatt.
Szövegírás – hogyan tovább?
Itt most meg is állok, mert ha jól számolom, ez éppen 7 tipp volt. :)
Ez máris elegendő ötlet lehet számodra ahhoz, hogy felpezsdítsd a következő néhány szövegedet. Ne várd meg, még negyven könyvet elolvastál a témáról, kezdd el megvalósítani a tanultakat az egyik szimpatikus módszerrel.
Tanulnál még? Itt folytasd, ha többre vagy kíváncsi szövegírás és PR terén!